30 Kasım 2009 Pazartesi

Cinsel gücü artıran şifalı bitkiler

Cinsel sorunların ortaya çıkmasında psikolojik faktörlerin önemli ölçüde rol oynadığını söyleyen uzmanlar, şifalı bitki kürleri ile stres nedeniyle yaşanan cinsel isteksizlik sorunlarının üstesinden gelinebileceğini belirtiyor.

İşte cinsel gücü artıran ve cinsel isteksizlik sorununu çözen etkili ve doğal afrodizyak bitkiler…

Bitki çayları

Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır, tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.

Ginseng

Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir.

Rezene

Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılarak içilebilir.

Lavanta

Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirir.

Karanfil tanesi

Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.

Haşhaş Tohumu

Cinsel performansı artırır.

Polen

Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunur.

Zencefil
Zencefil

Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

Tarçın

İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Hardal

Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır.

Yasemin

Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.

Süsen

Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

Meyan Kökü

Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.

Vanilya

Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla uyarıcı etki yaratır.

Roka

Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir. Ayrıca, cinsel gücü de artırır.

Maydanoz

Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.

Kekik

Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

Arı Sütü

Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri, kısa zamanda hissedilir.
arı sütünün yararları, bitki çayları, bitki çaylarının yararları, cinsel bezler, cinsel enerji, cinsel enerji seviyesi, cinsel gücü artıran bitkiler, cinsel gücü artıran şifalı bitkiler, cinsel gücü artırmak, cinsel gücün azalması, cinsel isteksizlik, cinsel isteksizlik sorunu, cinsel performans, cinsel sorunlar, doğal afrodizyak, doğal afrodizyak bitkiler, erken yaşlanma, gaz söktürücü bitkiler, ginseng, ginsengin yararları, hardalın yararları, haşhaş tohumunun yararları, hormonal sistem, iştah açıcı bitkiler, kan dolaşımını hızlanırmak, karanfilin yararları, kekiğin yararları, lavantanın yararları, maydanozun yararları, meyan kökünün yararları, polenin yararları, psikolojik faktörler, rezenenin yararları, rokanın yararları, seks gücünü artırmak, seks hayatını güçlendirmek, seks yaşamı, şifalı bitki kürleri, Şifalı Bitkiler, sinirsel rahatlık, stres, süsen bitkisinin yararları, tarçının yararları, vanilyanın yararları, yaseminin yararları, zencefilin yararları

0 yorum: