13 Şubat 2008 Çarşamba

ŞİFALI BİTKİ KULLANACAK OLANLARIN BİLMESİ ve DİKKAT ETMESİ GEREKLİ HUSUSLAR

Öcelikle önemli hastalıkların tedavisi mutlaka uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmeli ve tedavi edilmelidir,ancak ufak tefek her rahatsızlıktada kişinin hemen doktor kontrolüne girmeden önce basit ve kolay uygulamalar ile kendisi çare arayabilir, doktor gerekmeyebilir düşüncesini benimseye bilirse de bu hastalığın teşhis ve tedavisinde zaman kaybı ile hastalığın ilerlemesi ve tedavisi zaman kaybından dolayı zolaşabilir..bazı şifalı bitki,meyveler ile yağları,suyu kullanılarak yardımcı olması yanında vücudu vitamin açısından takviye amaclı kulanılarak ek bir yardımcı tedavide şifalı bitkilerle yine doktor denetiminde tedavi yapılarak önlemler alınabilir. Şifalı Bitkiler Klanımız size bu konuda yardımcı olacaktır. Size bitkileri tanıtacak, etkinlik biçimleri hakkında bilgilendirecek ve bitkileri doğadan kendi ellerinizle toplayıp kurutmaya,hazırlamaya ve kullanmaya sizi davet edecektir. Bu arada da sık sık, şifalı bitki çayları ile kişinin kendini tedavi edebilmesinin ayrıntıları ve sınırları,dozları ,miktarları hakkında sizleri uyaracaktır.
Bitki çayları ve tentürleri etkili ve zararsız ilaçlardır. Ama önemli hastalıklarda ancak, bir uzmanın uyguladığı tedaviye eşlik edebilir veya onu destekleyebilir şekilde yapılmalıdır.Bilgi dışı kullanılmamalıdır.
Şifalı bitkiler,meyveler,suyu ve yağları ile ilgilenmek isteyen kişinin, bitkinin yapısı, organları ve bu organların işlevleri hakkında bazı temel bilgilere sahip olması gerekir. Bir bitkinin çeşitli organları, birbirine benzemeyen çeşitli etken maddeler içerir. Şifalı bitkilerle tedavi alanında bu organlar, bitkisel droglar olarak tanımlanır. Yaygınlıkla kullanılan organ, glikozitler ve alkaloitler içeren yapraklardır. Kök ve yapraklar arasında taşıma işlevi üstlenen bir yol olarak da tanımlanabilecek saplar ise genellikle kullanılmaz, ama bu kural bazı bitkilerde değişebilir. Yani, bazı bitkilerin sapları da etken madde içerebilir. Aynı biçimde, bazı ağaçların kabukları da etken madde açısından zengindir. Yeraltındaki, adeta depo görevi üstlenen sürgünler, biçimlerine göre, köksap, yumru, kök veya soğan adları ile tanımlanır. Kökler, topraktan emdikleri su ve madensel tuzları yapraklara gönderirler. Genellikle şeker, bazen vitaminler ve alkaloitler depolarlar. Çiçek ve meyve, bitkinin soyunun devamının sağlanması görevini üstlenmişlerdir. Genellikle içerdikleri etkin maddeler nedeniyle, şifalı bitkiler ve meyveler tedavi alanında önemli yere sahiptirler. Toplanamıyan çiçek ve meyve oluştururlar. Bitki tohumu, bitkinin gelişme aşamasında gerekli olan etken maddelerin özünü içeren bir depodur. Çiçeksiz bodur bitkiler ise, çiçek tozu (polen) benzeri, sarımsı tozlar üretirler.
KLanımıda ve Blog yayılarımızda, hiçbir yan etki yapıcı veya zehirleyici madde içermeyen, genellikle tanınan şifalı bitkiler ve onların tedavi edici özellikleri,yararları,kullanımı ve hazılanışı çeşitli yöntemleriyle tanıtılmaya çalışılacaktır. Bu Klanlardaki bilgilerle, kendiniz için yararlı olacağına inandığınız reçeteleri gönül rahatlığı içinde yine bir uzman yardımı ile uygulayabilirsiniz. Bazen olumlu sonuç alamamanız da söz konusu olabilir. Ama, önerilen reçeteleri uygun biçimde ve dozajlarda uyguladığınızda, kötü bir sonuçla karşılaşmayacağınıza kesinlikle inanabilirsiniz.
Değerli ziyaretçilerimiz, şifalı bitkilerin tedavi edici gücüne inanabilir ve hatta onlarla başarılı sonuçlar elde etmiş de olabilirsiniz. Ama sağlığınıza gerçekten değer veriyorsanız, özellikle, önemli sonuçlara yol açabilecek hastalıklarda doktora ve uzmana görünmeyi ihmal etmeyiniz! Basit bir rahatsızlık sandığınız belirtiler, yaşamsal önemde bir hastalığın ön belirtileri olabilir!.. Hastalıkların teşhisi ve tedavisi yalnızca uzman tıp doktorlarınca gerçekleştirilebilir!.. Lütfen bu konuyu gözardı etmeyiniz!..
Şifalı bitkilerin ve meyvelerin tedavi edici gücünden, basit rahatsızlıklarınızı geçiştirmek için uzman denetimi ile yararlanın. Önemli hastalıkların tıbbi tedavisi sırasında da, doktorunuzun onayını almak kaydıyla, bu tedaviye şifalı bitkilerle destek verebilirsiniz. Ama, çok iyi tanımadığınız bitkilerle kendinizi tedavi etmeye hiçbir zaman kalkışmayınız! Doğada her hastalığa çare olabilecek pek çok sayıda şifalı bitki vardır; ama bu bitkileri gereğince kullanabilmek için bilimsel eğitime de kesinlikle gerek vardır! İşte biz bu Klanlarımızda eğitme amaçlı olarak bilgilendirme yönünde bilgiler vererek yanlışlıkları önlemek zarasız tedavilerin doğru yapılabilmesi için ön bilgileri doğru biçimde sizlere ileterek faydalı olmak amacı ile yayın yapmaktayız.Değerli bilgilerinizi bizlere iletip destek olunuz ve bizleri yölendirirseniz seviniriz.Başka hiç bir amacımız yoktur.SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN,ÖNCE SAĞLIKLI DÜŞÜNÜN VE SONRA SAĞLIKLI YAŞAYIN.SAYGILAR.
agoslar

0 yorum: