5 Şubat 2008 Salı

İngiliz gençleri, kötü alışkanlıklar bakımından Avrupa'da birinci

İngiliz ''Sosyal Davranış Biçimi Araştırma Enstitüsü'', en kötü Avrupalı gençlik sıralamasında İngilizlerin liste başı olduğunu ortaya çıkardı.

Enstitünün, son birkaç yıl içinde gençler üzerinde yapılan araştırmaları temel alarak ortaya çıkardığı sonuç, İngiliz gençlerinin, alkol tüketimi, şiddet ve seks konularında Avrupalı yaşıtlarını geride bıraktıklarını gösteriyor.

Alman, Fransız ve İtalyan gençleriyle kıyaslandığında, 15 yaşındaki İngilizlerin alkol almaya daha yatkın olduklarını, daha çok kavga ettiklerini ve cinsellikte daha rahat davrandıklarını ortaya çıkaran araştırmaya göre, bu yaştaki İngiliz erkeklerin yüzde 45'i boş zamanlarının çoğunu arkadaşlarıyla geçiriyor. Bu oran, İskoçya'da yüzde 59'a ulaşıyor. Fransa'da ise aynı yaş grubundaki gençlerin sadece yüzde 17'si boş zamanlarının büyük bölümünü arkadaşlarına ayırıyor.

Araştırma ayrıca, Avrupa'nın diğer ülkelerindeki gençlerin, aileleriyle yemek masasına daha çok oturduklarını gösteriyor. İtalya'da gençlerin yüzde 93'ü ebeveynleriyle yemek masasını paylaşırken, İngiliz gençlerin sadece yüzde 64'ü bu duruma saygı gösteriyor.

Araştırmacılar, İngiliz gençlerin içinde bulunduğu durumu, bu ülkedeki aile ve toplum birlikteliğinin bozulmasına bağlıyorlar.

0 yorum: