15 Ocak 2008 Salı

DOĞAL CİLT MASKELERİ

Bir slogan vardı. "En değerli giyisiniz cildiniz" diye. Ben bu sloganı çok beğenmiştim. Gerçekten de cildimiz çok değerli. Biz kadınlar için cilt bakımı ilk sıralarda yer almakta. Ama cilt bakım ürünlerinin maliyeti de azımsanamayacak çok. O yüzden herkesin evinde çok rahat bulunabilecek, üstelik de çok doğal ve ucuz olan bazı ürünlerle kendi cilt bakım maskelerimizi kendimiz de hazırlayabiliriz. İşte size bir kaç öneri. Yanlız önerilere başlamadan önce küçük bir hatırlatma yapayım. Kullanacağınız tüm malzemeleri mutlaka cam bir kap içinde tahta bir kaşıkla karıştırın.

Kırışıklık Maskesi: Bir miktar ıhlamuru çiçek ve yapraklarıyla birlikte ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve yatmadan önce cildinize sürün. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Maskesi : Aynı miktarlarda acı badem yağı, pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave ederek iyice karıştırın. Hazırladığınız kremi banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske: Birkaç tane havucu rendeleyerek suyunu çıkarın. Havucun suyuna biraz killi toprak ve zeytinyağı ilave ederek merhem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu merhemi günde bir defa lekeli cilde sürün. Bir süre sonra lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Maske : 1 yumurtanın akına 1 limonun kabuğunu rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Gerekirse biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.


0 yorum: